سیستم اتاق های کنفرانس مجازی

پیپل لینک یکی از بهترین ارائه دهندگان نرم افزار، راهکارها و خدمات در زمینه ویدئو کنفرانس در هند می باشد که دارای گواهینامه ISO 9001:2008 نیز است. این ارائه دهنده یکی از پیشگامان ویدئو کنفرانس های با کیفیت با استفاده از کامپیوتر شخصی و با کیفیت HD بر روی شبکه های IP می باشد.

این شرکت راهکارهای ویدئوکنفرانس را برای سازمان های بزرگ تنها با یک سوم پهنای باند سایر راهکارهای مشابه، ارائه می دهد. با استفاده از سرویس های نرم افزاری ویدئوکنفرانس با امنیت بالا ، مقرون به صرفه و حرفه ای پیپل لینک می توان به طور مجازی افراد را در هر جای دنیا ملاقات کرد و باید توجه داشت که این ملاقات ها محدود به مکان های مشخصی که در آنها از قبل تجهیزات نصب گردیده، نمی شود. این تکنولوژی ویدئو کنفرانس بر اساس مدل کاربران همزمان کار می کند.

کاربران می توانند به تعداد لایسنس های خریداری شده، به طور همزمان و صرفنظر از مکانشان، به یکدیگر متصل شوند. به عنوان مثال، اگر ۱۰ لایسنس خریداری شده باشد، می توان به طور همزمان به هر یک از ۱۰ مکان متصل شد و این امر محدود به مکان های ثابت نمی شود (برخلاف محصولات سایر رقبا که در ویدئوکنفرانس فقط به مکان های ثابت می توان متصل شد).

معماری سرور ویدئوکنفرانس پیپل لینک

راهکار ویدئوکنفرانس پیپل لینک (PVCS): معماری MCU از نوع مستر/اسلیو می باشد و به نحوی استقرار یافته اند که MCU مرکزی و سایر MCUهای محلی می توانند برای به اشتراک گذاری پورت های ویدئوکنفرانس، افزونگی و بهینه سازی استفاده از پهنای باند به یکدیگر متصل شوند. هر MCU (MCU مرکزی و سایر MCU های محلی) این قابلیت را دارد که از پورت های ویدئوکنفرانس موجود بر روی MCU محلی و سایر MCUها استفاده کند و این کار را از طریق ورود به MCU محلی انجام می دهد تا با استفاده از کنفرانس های محلی، از اتلاف پهنای باند در محل MCU مرکزی جلوگیری شود. معماری MCU به گونه ای است که در صورتی که MCU مستر از کار بیفتد، هریک از MCUهای اسلیو می توانند جایگزین مستر شده و تمام منابع MCUهای اسلیو همچنان می توانند به اشتراک گذاشته شوند. در صورت لزوم، هریک از MCUهای اسلیو قادرند به صورت یک MCU مستر مستقل، بدون به اشتراک گذاری منابع کار کنند.

معماری سرور ویدئوکنفرانس پیپل لینک

راهکار ویدئوکنفرانس پیپل لینک مبتنی بر استاندارد XMPP توسعه یافته است. این راهکار، بستری برای ویدئوکنفرانس سازمانی است که مبتنی بر نرم افزار بوده و ماژولار و توزیع یافته می باشد. این سیستم، قابلیت توسعه و گسترش کارکردها را مد نظر داشته و به کاربران اجازه می دهد با یکدیگر ارتباطات فوری داشته باشند، کنفرانس های آنلاین را به حالت نگه داشتن درآورده، اطلاع رسانی های کنفرانس را در اختیار قرار کاربران قرار داده و غیره. این سیستم، راهکار ارتباطی مالتی مدیای کامل و یکپارچه ای را در اختیار کاربر قرار می دهد.

سیستم PVCS یکی از اولین راهکارهای نرم افزاری ویدئوکنفرانس است که با GIPS سازگار می باشد. GIPS یک راهکار و استاندارد ارتباطات صوتی است که در دنیا پیشرو بوده و برای کاربران بهترین تجربه ارتباط صوتی را به ارمغان می آورد و کیفیتی عالی از ارتباط صوتی را ارائه کرده که از تلفن بهتر می باشد. این راهکار دارای خصوصیاتی از قبیل AEC ( حذف اکوی آکوستیک)، AGC (کنترل کننده قدرت سیگنال) و NR (کاهش نویز) می باشد که برای کاربردهای کنفرانس طراحی شده اند.

این راهکار از الگوریتم های فشرده سازی ویدئوی MPEG4 و H264 VBR/CBR استفاده می کند که نرخ فشرده سازی خوبی داشته و در زمینه پهنای باند نیز تطبیق پذیری بسیار خوبی دارند، بنابراین با بهره گیری از مکانیسم های کنترل جریان و تطبیق پذیری پهنای باند این الگوریتم ها، تضمین می کند که حتی در شرایطی که شبکه ضعیف است، جلوه های بصری ایده آل را به کاربران ارائه دهد. تکنولوژی مالتی پلکسینگ چند کاناله ویدئویی که در این سیستم به کار رفته این امکان را فراهم می کند که یک کانال ویدئویی را بتوان بین چندین سیگنال ویدئویی مالتی پلکس کرد. در نتیجه کارایی انتقال بهبود یافته، در پهنای باند شبکه صرفه جویی شده و انتقال را ساده می کند.

پیپل لینک طیف وسیعی از محصولات نرم افزاری و راهکارهای ویدئو کنفرانس را ارائه می دهد، که هم می توان آن ها را خریداری کرد و یا از خدمات اجاره ای (SaaS) آن استفاده نمود. اگر تصمیم گرفته اید خدمات و راهکارهای ویدئو کنفرانس را پیاده سازی کنید، پیپل لینک انتخاب درستی است. پیپل لینک یک شرکت دارای مجوز ISO 9001:2008 است که جامع ترین راهکارها و محصولات کنفرانس ویدئویی چند جانبه را در هند و در سرتاسر دنیا ارائه می دهد.

راهکارهای نرم افزاری ویدئو کنفرانس پیپل لینک باعث می شود هزینه های ماهیانه مربوط به مسافرتها تا ۸۰ درصد کاهش یافته و بیش از ۵۰ درصد در هزینه های جاری پهنای باند و زیرساخت ها صرفه جویی شود.

PVCS استاندارد

یک گزینه نرم افزاری مقرون به صرفه می باشد و برای کاربرانی مناسب است که برای ویدئو کنفرانس نیاز به یک وسیله همه منظوره دارند. PVCS Std با استانداردهای ویدئو کنفرانس سازگار بوده و با یک PC استاندارد و اتصال اینترنتی، کیفیت مناسبی را ارائه می دهد که اتصال اینترنتی شامل باند گسترده و کارت های دیتای وایرلس موبایل می شود.

جدول مقایسه محصولات مختلف

 

قابلیت ها PVCS HD InstaVC Flex i Telepresence PVCS Pro
تعداد کاربران همزمان ۲۰۰۰+ ۲۰۰۰+ ۲۰۰۰+ ۲۰۰۰+ ۲۰۰۰+
پشتیبانی از مک، ویندوز و لینوکس بله، هرکاربر H.323 بله بله، هرکاربر H.323 بله، هرکاربر H.323 بله، هرکاربر H.323
نرم افزار کلاینت و IE 6 و بالاتر IE 6 و بالاتر نیازی به کلاینت نمی باشد. IE 6 و بالاتر IE 6 و بالاتر IE 6 و بالاتر
پشتیبانی از رزولوشن ویدئو ۷۲۰P و دیکد ۱۴۴۰P ۴۸۰P و دیکد ۱۰۸۰P ۴۸۰P و دیکد ۱۰۸۰P ۱۰۸۰P و دیکد ۲۱۶۰P ۴۸۰P و دیکد ۱۰۸۰P
ماژول ویدئویی HD کامل اختیاری خیر اختیاری بله اختیاری
چرخش ویدئو بله بله اختیاری بله بله
اسنپ شات بله خیر بله بله بله
پشتیبانی از ۲۴ و ۱۲ کانال ویدئویی و صوتی بله بله ۱۲ویدئو بله بله
قابلیت ارتقاء چندباره هر لایسنس بله بله بله بله بله
کاربران یک طرفه بله خیر بله بله بله
تشخیص حضور افراد بله خیر اختیاری بله بله
قابلیت ارزیابی بله خیر اختیاری بله بله
همکاری در وب گردی بله خیر بله بله بله
عنوان بنر بله خیر بله بله بله
به اشتراک گذاری برنامه کاربردی بله خیر بله بله بله
به اشتراک گذاری اسناد بله بله بله بله بله
به اشتراک گذاری فایل مالتی مدیا بله خیر بله بله بله
گروه بندی کنفرانس بله خیر اختیاری بله بله
به اشتراک گذاری دسکتاپ بله خیر بله بله بله
نشست های ویدئویی رمزنگاری شده بله بله بله بله بله
قفل کردن اتاق کنفرانس ویدئویی بله خیر بله بله بله
انتقال فایل بله بله بله بله بله
وایت برد دیجیتالی بله بله بله بله بله
نظر سنجی بله بله بله بله بله
چت متنی بله بله بله بله بله
اتاق های کنفرانس مجازی به صورت نامحدود بله بله بله بله بله
کدک ویدئویی H.264VBR/CBR بله H.264 Std بله بله بله
کدک های صوتی GIPS بله بله بله بله بله
نمایش دوگانه بله خیر بله بله بله
کنترل از راه دور دوربین های PTZ بله خیر بله بله بله
ضبط ویدئو بله خیر اختیاری بله بله
گیتوی H.323گیتوی H.323 بله خیر اختیاری بله بله
گیتوی SIP بله خیر اختیاری بله بله
ماژول VOIP بله خیر اختیاری بله بله
ماژول موبایل بله خیر اختیاری بله بله
دوربین های IP بله خیر اختیاری بله بله
نصب استند بای بله بله بله بله بله
ماژول هات استندبای اختیاری خیر اختیاری اختیاری اختیاری
ماژول SMS اختیاری خیر اختیاری اختیاری اختیاری
ماژول نمایش چندگانه اختیاری خیر اختیاری اختیاری بله
ماژول سرور اسلیو اختیاری بله اختیاری اختیاری بله
ماژول های ترکیب و تفکیک MCU اختیاری خیر اختیاری اختیاری اختیاری